Geri dön

SGK MESAİ SAATLERİ

 

Sosyal Güvenlik Kurumu ya da bilinen kısa adı ile SGK, riskten dolayı geliri ile kazançları azalan vatandaşların başkalarına muhtaç kalmadan yaşama ihtiyaçlarını gidermek amacı ile oluşturulmuş bir kuruluştur.

SGK 2006 yılında Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuştur ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Peki Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açık? SGK çalışma saatleri, çalışma günleri ve mesai saatleri hakkında detaylı bilgi, haberimiz devamındadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri her sabah saat 08:00‘de açılmakta olup, akşam saat 17:00‘de kapanmaktadır. SGK il ve ilçe müdürlükleri öğlen 12:00 ile 13:00 arasında da öğle tatiline girmektedirler ve bu sürede çalışmazlar.

SGK Saat Kaçta Açılıyor?

Kurum hafta içi her sabah saat 08:00’de açılmaktadır.

SGK Saat Kaçta Kapanıyor?

Kurum hafta içi akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.

SGK Öğle Arası Ne Zaman?

Sosyal Güvenlik Kurumu 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatili arası verir ve bu süreçte kurum kapalıdır.

SGK Hafta Sonu Açık mı, Kapalı mı?

SGK Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmamaktadır. Bireylerin işlemlerini hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmeleri gerekmektedir.

SGK Bayramda Açık mı, Çalışıyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu il ve ilçe müdürlükleri; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmazlar.

SGK Vezne Çalışma Saatleri?

Sosyal Güvenlik Kurumunda ayrıca bir vezne bulunmamaktadır. Kurum tahsilatları anlaşmalı bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Alo 170 Çalışma Saatleri

Alo 170   /   7 gün ve 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Yani dilediğiniz saatte Alo 170 ile iletişime geçebilirsiniz.

01 Ocak Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 01 Ocak Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 01 Ocak günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

23 Nisan Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 23 Nisan Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 23 Nisan günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

01 Mayıs Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 01 Mayıs Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 01 Mayıs günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

19 Mayıs Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 19 Mayıs Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 19 Mayıs günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

15 Temmuz Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 15 Temmuz Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 15 Temmuz günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

30 Ağustos Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 30 Ağustos Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 30 Ağustos günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

29 Ekim Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar açık mı? Açıksa saat kaça kadar açık? 29 Ekim Resmi Tatil  ilan edilmiştir. Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 29 Ekim günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir. 

RESMİ TATİL GÜNLERİ

PAYLAŞ : Email Facebook Google Twitter